Підписатись на розсилку:
Ми в соцмережах:
Про ТЦІсторія
Історія

«ЗЛАТА ПЛАЗА» - чарівне місце у самому центрі Рівного, де здійснюються бажання і народжується все нове та яскраве, це сучасний торговельний центр у самому серці міста із прогресивними цілями та силою традицій, місія якого - кожного дня дарувати клієнтам нові та яскраві миті.

У лютому 2010 року розпочав роботу підземний комплекс, а вже 17 квітня 2010 року відбулося відкриття першої черги ТЦ "ЗЛАТА ПЛАЗА". Торговельний центр  вмістив в собі близько сотні магазинів, переважна більшість з яких мережеві та ексклюзивні, завдяки чому у рівнян з'явилося ще більше  можливостей купувати стильні, якісні та брендові речі. 7 липня 2010 року крім вже існуючих магазинів та кафе, в торговельному центрі  розпочав працювати супермаркет мережі "Фуршет".

Місце розміщення торговельного центру з традиціями та історією, а тому по-справжньому сильне та магічне.  Колись тут стояв відомий на весь регіон «Будинок Одягу». Сюди приїздили люди за гарним настроєм та новими речами, тобто тим, що по-сучасному називається «новий імідж».

 

«Будинок Одягу» - був одним із найбільших та найпопулярніших торгових об'єктів в центрі Рівного. Підприємство розпочало свою діяльність з 1964 року й одразу, зарекомендувавши себе у промисловій галузі респектабельним торговельним закладом та надійним партнером, міцно стало на ноги. Так Рівненська обласна гуртово-роздрібна контора фірми «Одяг» (а з 1980 року Рівненське обласне гуртово-роздрібне об'єднання фірми «Одяг») до 1993 року забезпечувало всю Рівненську область швейними, трикотажними, панчішно-шкарпетковими, хутряними виробами високої якості.  На той час на теренах промислового ринку колишнього Радянського Союзу підприємство постало як надійний та стабільний партнер - були встановлені довготривалі господарські зв'язки з більш ніш тисячею вітчизняних підприємств.

 

У рамках зовнішньої торгівлі Рівненське обласне гуртово-роздрібне об'єднання фірми «Одяг» було відоме далеко за межами тогочасної УРСР, адже 1985 року активно здійснювались експортно-імпортні операції з підприємствами Туреччини, Югославії, Австрії, Болгарії, Чехословаччини, Польщі. Імпортовані посередництвом фірми «Одяг» товари постачались на всю територію України.

 

Основи «Будинку Одягу» як потужного магазину були закладені в 1974 році -  було побудовано та введено в експлуатацію магазин «Будинок Одягу» площею 6000 м2, з них 2500 м2 - площі торгового залу. Згідно державної програми приватизації 21 червня 1993 року в результаті викупу було створене Акціонерне товариство закритого типу «ФІРМА ОДЯГ». Підприємство постійно рухається вперед, до нових вершин, задля забезпечення найвищої якості обслуговування клієнтів. У результаті першої реконструкції  світ побачив оновлений Торговий центр «Будинок Одягу» з площею торгового залу - 5300 м2.  Аби якнайкраще відповідати вимогам сьогодення «Фірма Одяг» активно розширює асортимент продукції та послуг, модернізує торгову площу та методи роботи із партнерами та клієнтами. У 2006 році було розпочато будівельні роботи з реконструкції тогочасного торговельного центру, площа оновленого  торгового закладу досягла вже 17000 м2, у 2009 році було відкрито відроджений майдан Короленка, а вже у 2010 році відбулося відкриття сучасного торговельного центру «ЗЛАТА ПЛАЗА».

 

 

Проте не закінчується історична потужність місцини, на якій нині розташований сучасний торговельний центр «ЗЛАТА ПЛАЗА»,  ХХ століттям та відомим іменем «Будинку одягу», адже територія нинішнього майдану Короленка не одне століття була центральною частиною міста.  Очевидною є її ментальна та сакральна сила. Це і Воскресенський собор, який довгі роки був не тільки духовним центром православних християн міста, а й свідченням толерантного співіснування різних етнічних та релігійних спільнот (на відстані кількасот метрів розташовані три святині - вищезгаданий собор, євреська синагога та католицький костел). І пам'ятник-колона на честь Божої Матері, закладений у 1770 році, коли епідемія чуми вкотре ледь не викосила все місто. Перемога над моровицею здавалася тоді неймовірною,  поширювались перекази про заступництво та явління городянам Божої Матері, тому і споруджено було, коштами зібраними всією громадою, пам'ятку врятування та віри у чудо.  У своєрідне коло сили замкнуте місце, нині йменоване майданом Короленка та спорудженим на ньому ТЦ «ЗЛАТА ПЛАЗА»,  - з одного боку це свідчення сили вищої, з іншого - влади земної, а саме сусідство на південному заході з палацом Любомирських, який був осередком життя засновницької та правлячої ланки міста, гімназійним корпусом, у якому в кінці ХІХст. навчався відомий письменник-гуманіст Володимир Короленко,  а у воєнні роки розташовувся рейкомісаріат «Україна» - нацистський центр управління окупованими територіями.

 

В часи середньовіччя тогочасне місто розташовувалось на великому острові, який обмежувався сучасними вулицями Петлюри, Мазепи, Соборної, проспектом Миру, територією залізничного вокзалу, річкою Устя, гідропарком. Археологи припускають, що в'їзд на цей острів існував під ділянкою вулиці Соборної між майданом Короленка і Театральною площею. Під час останньої реконструкції «Будинку одягу» геофізичні дослідження показали рештки споруд, які нагадують основу в'їзних воріт міста. Їхнє зображення ми можемо бачити на гербі Рівного.

 

Новий та сучасний торговельний центр «ЗЛАТА ПЛАЗА», зведений на місці «Будинку одягу», - це справжні ворота у нове життя.
 А фото подивитися можна тут>>>

 

 

Про ТЦ
10 фактів про ТЦ
Графік роботи
Новини
Технічні характеристики
Історія
3D-тур
Контакти
Підписка на розсилку